تبلیغات
اطلاعات در مورد همه چی - شرکت HP
 
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : saeed jadidy
نویسندگان
صفحات جانبی
جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
language="javascript" type="text/javascript"> document.write ('
');
اطلاعات در مورد همه چی
آنچه در تاریخچه شركتHP (هیولت – پكارد) دیده می شود آن است كه همه چیز از یك رؤیای مشترك دو دانشجوی همكلاس و همدرس در دانشگاه استنفورد آغاز می شود. همت و تلاش و سخت‌كوشی و درایت این دو نفر، یعنی دیوید پكارد و ویلیام هیولت باعث می شود كه سرمایه اولیه 538 دلاری شركت، اكنون پس از گذشت حدود 70 سال به نزدیك 90 میلیارد دلار برسد و فعالیت شركت، بیش از 160 كشور را در حوزه جهانی دربرگیرد. تولد شركت HP با تولد دره سیلیكون همراه شد، زیرا HP اولین شركت حوزه صنعت الكترونیك بود كه در منطقه كالیفرنیا تأسیس شد

آنچه در تاریخچه شركتHP (هیولت – پكارد) دیده می شود آن است كه همه چیز از یك رؤیای مشترك دو دانشجوی همكلاس و همدرس در دانشگاه استنفورد آغاز می شود. همت و تلاش و سخت‌كوشی و درایت این دو نفر، یعنی دیوید پكارد و ویلیام هیولت باعث می شود كه سرمایه اولیه 538 دلاری شركت، اكنون پس از گذشت حدود 70 سال به نزدیك 90 میلیارد دلار برسد و فعالیت شركت، بیش از 160 كشور را در حوزه جهانی دربرگیرد. تولد شركت HP با تولد دره سیلیكون همراه شد، زیرا HP اولین شركت حوزه صنعت الكترونیك بود كه در منطقه كالیفرنیا تأسیس شد و سنگ‌بنای تأسیس و تكثیر دهها و صدها شركت دیگر از این نوع گذاشته شد. به همین جهت است كه گاراژ كوچك . محقری كه هیولت و پكارد اولین محصول تولیدی شركت خود را در آنجا تولید كردند، اكنون نه تنها به عنوان نماد شركت HP، بلكه به عنوان خاستگاه و محل تولد دره سیلیكون شناخته می شود.

نزدیك به هفت دهه سرگذشت HP، به خوبی بیانگر تطور و تكامل یك شركت عظیم و دربردارنده و نشان‌دهنده مسیر تحولات فناوری در صنعت الكترونیك است. با وجود همه فراز ونشیب‌ها، اكنون HP پس از ادغام با شركت عظیم «كمپك»، به عنوان یك شركت جهانی و پیشرو در تحقیق و توسعه فناوری الكترونیكی، در بسیاری حوزه‌های تولیدی و خدماتی جایگاه برتر را داراست و شانه به شانه رقیب بزرگ خود، IBM حركت می كند. حفظ این دستاوردهای بزرگ اینك به دوش مدیرعامل جدید شركت، مارك هرد سنگینی می كند و او را وادار به اعتراف می كند كه كار سختی درپیش دارد.

تاریخچه

ویلیام هیولت و دیوید پكارد دو دانشجوی مهندسی برق دانشگاه استنفورد، در سال 1934 فارغ التحصیل شدند. آنها در سالهای آخر دانشگاه با یكدیگر آشنا شدند و تحت سرپرستی پروفسور ترمن پروژه تحصیلی مشتركی را انجام می دادند. همین پروژه كه اولین محصول شركت آنها را به دنبال داشت باعث شد در دو سه سال بعد از فراغت از تحصیل كه پكارد برای كار به جنرال الكتریك رفت و هیولت كارشناسی ارشد دانشگاه MIT را گرفت، آنها را به هم بپیوندد و با تشویق استاد مشترك خود، راه تأسیس شركت آنها را باز كند. هیولت و پكارد در سال 1939 شركت HP را تأسیس كردند. سرمایه آنها برای این كار 538 دلار بود و محل فعالیت آنها گاراژی كوچك در كالیفرنیا، همان منطقه ای كه امروزه به عنوان دره سیلیكون شناخته می شود و نماد انقلاب الكترونیكی است. پیوند عمیق این دو دوست و همشاگردی به حدی بود كه در طی عمر طولانی شركت، با وجود آن كه یك بار هیولت سالها به دلیل خدمت در ارتش از شركت دور شد و یك بار پكارد بنا به دعوت وزارت دفاع در سمت معاونت مشغول به كار شد، شركت به خوبی راه خود را طی كرد و به سرعت مراحل رشد و ترقی را پیمود. هیولت عمدتا بركارهای فنی و مهندسی و فناوری نظارت داشت و پكارد امور مربوط به نیروی انسانی و مدیریت را رهبری می كرد. سبك مدیریتی خاصی كه این دو به كار گرفتند، به عنوان الگوی شركتهای دره سیلیكون مطرح شد و بسیاری افراد موثر كه بعدها خود شركتهای عظیم رایانه ای را رهبری كردند، در HP مشغول به كار شدند. سیاست درهای باز و توجه به منابع انسانی و مدیریت براساس حضور در محل انجام فعالیتها ازجمله نكات مدیریتی بود كه در سبك رهبری HP تجلی یافته بود.

در ابتدای سال 1940 تعداد كاركنان شركت 3 نفر و درآمد آن 34 هزار دلار بود. 20 سال بعد تعداد كاركنان به 3021 نفر و درآمد شركت به 60 میلیون دلار رسید. در این مدت صدها حق ثبت اختراع ازسوی شركت به ثبت رسید و صدها نوع محصول متنوع و مختلف ازجمله شمارنده های فركانس پرسرعت، اسیلوسكوپ و مانند آن به بازار عرضه شد. در سال 1959 با افتتاح دفتر شركت در ژنو سوئیس، مسیر جهانی شدن برای شركت باز شد و چهار سال بعد، همكاری مشترك با ژاپنی ها آغاز شد. اولین ماشین حساب علمی رومیزی دنیا (HP35) درسال 1968 ابداع و به بازار ارائه شد. شش سال بعد نوع جیبی و برنامه‌خور آن (HP65) با قیمت 795 دلار و سه سال بعد نوع مچی دیجیتالی آن عرضه شد. اولین رایانه نیز در سال 1974 با چهاركیلو بایت RAM توسط شركت ابداع شد. سال 1977 درآمد شركت از مرز یك میلیارد دلار فراتر رفت، درحالی كه كاركنان آن بیش از 35 هزار نفر بودند. در این سال كه هم هیولت و هم پكارد بازنشسته شدند و به عنوان مدیران افتخاری در شركت فعالیت می كردند. یانگ به عنوان مدیرعامل به كار مشغول شد و تا سال 1992 در این سمت باقی ماند. شركت، اولین رایانه شخصی، اولین رایانه دستی و اولین رایانه تماس دستی به ترتیب در سالهای 1980، 1982و 1983 توسط شركت به بازار عرضه كرد و در سال 1984، HP، اولین چاپگر لیزری ابداع و به بازار مصرف روانه كرد. شركت تاكنون مقام اول را در تولید این وسیله به خود اختصاص داده و تا سال 2005، 385 میلیون چاپگر به سراسر دنیا فروخته است. در سال 1988 شركت با 87 هزار نفر پرسنل و درآمد 8/9 میلیارد دلاری، در جایگاه 49 فهرست 500 شركت برتر فورچون قرار گرفت. از 1992 به مدت هفت سال لویس پلت مدیریت عامل شركت را برعهده گرفت. سال 1995 دیوید پكارد كتاب «راه HP» را كه دربردارنده توضیح سبك مدیریت شركت بود منتشر كرد و سال بعد درگذشت. در آستانه ورود به قرن بیست ویكم، تعداد كاركنان به 84400 نفر و درآمد به 42 میلیارد دلار رسید. در اولین سال هزاره جدید خانم كارلی فیورینا رهبری شركت را دردست گرفت و دو سال بعد در یك اقدام متهورانه، طرح ادغام HP و شركت كمپك را به مرحله عمل رساند و شركت HP را با 141 هزار نفر پرسنل و درآمد 6/56 میلیارد دلاری در سال 2004 به مقام یازدهم در فهرست فورچون رساند. این درحالی بود كه هیولت در سال 2001 درگذشت.

سال 2005 با بركناری فیورینا، مارك هرد به عنوان مدیرعامل شركت HP منصوب و مشغول به كار شد، درحالی كه شركت 150 هزار نفر پرسنل و 80 میلیارد دلار درآمد داشت و محصول و خدمت خود را به بازاری با بیش از یك میلیارد مشتری در سراسر جهان و بیش از 160 كشور عرضه می كرد.

ویژگی

امروزه و پس از ادغام HP وكمپك، شركت HP به عنوان رقیب سرسخت IBM، به عنوان دومین قطب عظیم صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات درجهان مطرح است. HP به عنوان یك شركت جهانی كه كسب و كار در آن با بیش از 100 زبان دنیا انجام می شود، مقام اول را در تولید و عرضه چاپگرهای لیزری جوهرافشان و نیز عرضه سرورهای مختلف و سیستم های حافظه رایانه و مقام دوم را در تولید رایانه های شخصی كیفی، رومیزی و جیبی داراست. HP اولین شركت تأسیس شده در منطقه دره سیلیكون است كه امروزه گاراژ تولید اولین اسیلوسكوپ شركت در سال 1938، نه تنها به عنوان نماد شركت بلكه به عنوان نماد تولید دره سیلیكون به عنوان قطب صنعت الكترونیك آمریكا و دنیا شناخته می شود. بسیاری از شركتهای بزرگ الكترونیك كه بعدها در دره سیلیكون تشكیل شدند متأثر از سبك مدیریتی شركت HP بودند. این سبك خاص مدیریتی كه در ابتدا به عنوان «گاراژ» شهرت داشت، با عرضه كتاب «راه HP» توسط پكارد، امروزه به عنوان «راه HP» شناخته می شود.

چشم انداز

چشم انداز شركت HP عبارت است از: «یك شركت برتر الكترونی با روحی درخشان برای رهبری در عصر اینترنت». آنچه زیربنای این چشم انداز را تشكیل می دهد، توجه به تنوع، خلاقیت و نوآوری است.

فرهنگ و ارزشهای سازمانی

فرهنگ و ارزشهای سازمانی شركت در «راه HP» متجلی شده است. بنیان این راه عبارت است از:

- اعمال مدیریت ازطریق حضور مستمر در محل انجام فعالیتها و نظارت بر آنها.

- توجه و تمركز بر رضایت كاركنان به عنوان منبع موفقیت شركت.

- وجود ارتباط باز بین مدیران و كاركنان.

ارزشهای شركت HP عبارت است از:

- شور واشتیاق نسبت به مشتری: در هر كاری كه ما انجام می دهیم، مشتری را در رأس می نشانیم.

- اعتماد و احترام به افراد: ما با یكدیگر كار می كنیم تا فرهنگی اعتمادساز، احترام آفرین و بزرگ برای همه بیافرینیم.

- مشاركت: ما در هر كاری به دنبال تعالی هستیم. مشاركت تك‌تك افراد، كلید موفقیت ماست.

- به دست آوردن نتایج ازطریق كارتیمی: مشاركت ما بسیار تاثیرگذار است. ما همواره به دنبال یافتن راههای بهتر برای ارائه خدمت به مشتریانمان هستیم.

- سرعت و چابكی: ما مبتكر، ماهر و منعطف هستیم و سریع‌تر از رقبایمان به نتایج می رسیم.

- نوآوری معنادار: ما شركتی مبتنی بر فناوری هستیم كه چیزهای مهم و مفید ابداع می كنند.

- درستی و امانتداری: ما یكرنگ، روراست و صریح هستیم.

تحقیق و توسعه

HP یك شركت جهانی مبتنی بر فناوری است. این ویژگی از همان زمان تأسیس شركت وجود داشته است. تا سال 2005 بیش از 30 هزار اختراع توسط شركت به ثبت رسیده است. تنوع خیره كننده محصولات وخدمات شركت گویای این واقعیت است. همین مسأله باعث شده كه در حوزه های تولید چاپگر و تجهیزات تصویربرداری، سرورها و حافظه ها، شركت مقام اول را دارا باشد. حوزه‌های فعالیت شركت، عمدتا سیستم‌های رایانه شخصی (31 درصد)، چاپگر و تصویربرداری (29 درصد)، حافظه ها (19 درصد)، خدمات (18 درصد)، خدمات مالی (دو درصد) و نرم افزار (یك درصد) را دربرمی گیرد.

فروش

درحالی كه در اولین سال هزاره جدید درآمد شركت 2/45 میلیارد دلار و سود خالص آن 4/1 میلیارد دلار بود، سال 2005، شركت با فروش 7/86 میلیارد دلار و سود خالص 4/2 میلیارد دلار به مقام 33 در فهرست 500 شركت برتر مجله فورچون دست یافت. تنها در سال 2005، بیش از 50 میلیون چاپگر و 30 میلیون رایانه فروخته و دو میلیون خدمات استاندارد صنعتی ارائه شد.

مدیرعامل

ویلیام هیولت یكی از بنیانگذاران شركت معتقد بود «حركت ما از یك گاراژ كوچك تا یك شركت رایانه ای، یك راه روشن نبود». او همواره تاكید می كرد كه «شما باید برای كاركنانتان محیطی فراهم آورید كه كاركردن را دوست داشته باشند. كاركنان را تیمی بارآورید، در این صورت شانس موفقیت شركت بالاست. برای اینكه كاركنان به مسیر كار تیمی درآیند باید به آنها نشان دهید كه شما از آنها مراقبت می كنید». همین دیدگاهها سبب شد كه HP جزء اولین شركتهایی باشد كه بیمه همگانی كاركنان و شراكت آنها را در سود كارخانه، انجام داد و تقسیم ساعات كاری شناور را به كار گرفت. هیولت و پكارد می دانستند كه راز حقیقی موفقیت آنها نه در طرحها و محصولات و برنامه‌هایشان، بلكه در كاركنانشان بود. آنها فهمیدند كه اگر شما كاركنان را باور كنید و به امیدشان باور داشته باشید و در رؤیاهایشان مشاركت كنید و بگذارید به طور كامل از استعدادهایشان استفاده كنند، آنها می توانند كارهای بزرگی انجام دهند. این همواره همان راز «راه HP» بوده و خواهدبود. ویژگی راه HP، نوآوری، صداقت، درستی و احترام است. به تعبیر خانم كارلی فیورینا مدیرعامل قبلی شركت، آن دو تنها با 538 دلار و یك «رؤیا» شروع كردند تا جهان را تغییر دهند و این كار را كردند. در سال 1940 كه هیچكس كارخانه الكترونیك ایجاد نكرده بود، آنها ایجاد كردند. در سال 1943 دستگاههای فركانسی ساختند درحالی كه تجربه قبلی روی آن نداشتند. در سال 1972 كه هیچ كس تصور وجود یك ماشین قابل حمل نمی كرد كه بتواند معادلات ریاضی پیچیده را انجام دهد (ماشین حساب)، آنها جیبی آن را ساختند. در سال 1984 كه خواندن و نگهداری مدارك مشكل بود چاپگرهای عالی ساختند. آنها با نوآوری پیش رفتند.

زمانی كه او طرح متهورانه ادغام با شركت كمپك را مطرح ساخت، در دفاع از آن گفت: ما باید آینده را بسازیم. میراثی كه به ما رسیده مبتنی بر نوآوری و ارزشهایی است كه بهای آن ابدی است. ما نمی توانیم شركت را در جای خود نگه داریم. ما باید با شهامت و تدبیر شركت را به پیش ببریم. اگر به جای فكر بهبود، درصدد توجیه و دفاع از عملكرد خود برآیید، این آغاز مراحل شكست شماست. به تعبیر دیوید پكارد: اگر ما در حوزه فناوری‌هایی كه سریع تغییر می كند وارد شویم برای آنكه ثابت باقی بمانیم، باخته ایم. خانم فیورینا درمدت تصدی مدیرعاملی شركت، علاوه بر این كار بنیانی، همواره از رنسانس دیجیتالی سخن گفت كه در آن كسب وكارها باید فناوری‌هایی عرضه كنند و خدمات الكترونیكی ارائه نمایند و زیرساختهای اینترنتی همیشه فعال، فراهم آورند تا این شبكه‌ها درخدمت انسانها باشد. درهرجا و درهر موقع، حتی درحالت حركت. او این انقلاب «در حركت» را در حوزه های اینترنت، تجارت الكترونیكی و خدمات الكترونیكی مطرح می كرد كه ساختاری از شبكه را می گشاید كه در آن كسب و كار سیال‌تر و انعطاف پذیرتر است. او معتقد بود زیرساختهای مبتنی بر اینترنت مثل آب و هوا باید در دسترس باشند.

مدیرعامل جدید شركت كه به تازگی این مسئولیت را عهده دار شده است، مارك هرد 49 ساله است. او قبلا 25 سال در شركت NCR به كار مشغول بود و در چند سال آخر مدیرعامل شركت بود. مارك هرد بر سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه در سه زمینه ارتباطات در حركت (MOBILE)، انتقال از چاپگرها و تصویربرداری آنالوگ به دیجیتال در بازارهای شخصی و صنعتی و تجاری و نیز نسل نوین خدمات ومعماری مراكز اطلاعات شركتها تاكید دارد. او معتقد است پیروزی در بازار تنها به نتایج برنمی‌گردد بلكه چگونگی دست یافتن به آن نتایج نیز مهم است. هرو بر این باور است كه باید به سمت فرهنگ عمل كردن و پاسخگو بودن حركت كرد. باید اخلاق در هر تصمیم و عمل فردی با دیگران حضور داشته باشد.

او می گوید در یك شركت موفق، اخلاق و قانونمداری یك بخش اساسی از فرهنگ كاری است. به همین دلیل او كسب و كار غیراخلاقی و غیرقانونی را در HP برنمی‌تابد و در آن مسامحه روا نمی دارد. او معتقد است كار سختی پیش‌رو دارنوع مطلب :
برچسب ها : HP، شركتHP، فلش،
لینک های مرتبط :


جمعه 30 دی 1390 :: نویسنده : saeed jadidy
نظرات ()
جمعه 7 اردیبهشت 1397 11:36 ب.ظ

With thanks. Awesome stuff.
compare prices cialis uk buy cialis online cialis pas cher paris when can i take another cialis how to buy cialis online usa we recommend cialis info cialis 5 mg buy cialis prezzo al pubblico tadalafil 20 mg cialis alternative
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 06:17 ب.ظ

Nicely put. Appreciate it!
buy cheap viagra pills online how can i buy viagra without seeing a doctor buying viagra online from canada sildenafil citrate tablets buy generic viagra without prescription how can i get viagra uk buy female viagra viagra or sildenafil viagra cheap online order viagra
شنبه 18 فروردین 1397 08:47 ق.ظ

Awesome stuff. Thanks!
only here cialis pills enter site natural cialis cialis 05 usa cialis online cost of cialis per pill comprar cialis 10 espa241a cialis super kamagra buy cialis online nz side effects for cialis cialis uk
شنبه 4 فروردین 1397 08:16 ق.ظ

Useful posts. Thanks a lot.
order a sample of cialis prices on cialis 10 mg cialis sicuro in linea buying cialis on internet cialis coupon buy cialis uk no prescription cialis generico en mexico cialis prices cialis coupons generic cialis 20mg tablets
دوشنبه 28 اسفند 1396 02:02 ب.ظ

Cheers. An abundance of tips.

click here take cialis cialis generique 5 mg viagra vs cialis side effects for cialis cialis ahumada acheter cialis kamagra cialis 5 mg effetti collateral tesco price cialis buying cialis overnight cialis therapie
یکشنبه 6 اسفند 1396 03:05 ب.ظ
اول از همه می خواهم وبلاگ خوبی بنویسم!
من یک سوال سریع داشتم که می خواهم بپرسم آیا شما آن را نمی فهمید.
من کنجکاو هستم تا متوجه شوم که شما خودتان را مرکزیت می دهید و
سر خود را قبل از نوشتن پاک کنید من زمان دشواری داشتم
پاک کردن ذهن من در گرفتن افکار من خارج وجود دارد.
من واقعا از نوشتن لذت می برم اما آن را
فقط به نظر می رسد که از 10 تا 15 دقیقه اول تمایل داشته باشد
هدر دادن تلاش برای تشخیص اینکه چگونه شروع کنیم. هر ایده یا نکات؟
به سلامتی!
شنبه 5 اسفند 1396 12:26 ق.ظ
تو خیلی جالب هستی فکر نمی کنم پیش از این چیزی شنیده ام.
بنابراین خوب است که کسی را با چند اندیشه اصلی در مورد این موضوع آشنا کنیم.
جدی.. خیلی ممنون از شروع این تاپیک
این وبسایت چیزی است که در آن مورد نیاز است
اینترنت، کسی با کمی اصالت!
دوشنبه 30 بهمن 1396 09:04 ب.ظ
بله در نهایت، شخص درباره dabs می نویسد.
پنجشنبه 28 دی 1396 12:38 ق.ظ
نگران نباشید، می توانید مقاله خود را شگفت آور بگویید. وضوح در پست شما به سادگی خوب است و می توانم فرض کنم شما متخصص هستید
در این خصوص. با اجازه شما اجازه دهید فید RSS شما را حفظ کنم
به روز با پست آینده. با تشکر از یک میلیون و لطفا با سپاس فراوان
کار
پنجشنبه 7 دی 1396 09:57 ب.ظ
اگر بخواهید از این نوشتار نهایت استفاده را ببرید، باید این را اعمال کنید
استراتژی برای وبلاگ شما برنده شوید
سه شنبه 21 آذر 1396 06:53 ب.ظ
چه اطلاعاتی از عدم ابهام و حفظ تجربه ارزشمند در مورد
احساسات غیر منتظره.
چهارشنبه 15 آذر 1396 09:31 ب.ظ
سلام، هر بار که من برای چک کردن پست های وب سایت اینجا در ساعت های اولیه در روزهای تعطیل، از من لذت بردم
بیشتر و بیشتر پیدا کنید
پنجشنبه 9 آذر 1396 07:44 ب.ظ
من معتقدم که این یکی از اطلاعات بسیار مهمی است
من و من با خواندن مقاله شما قانع شدم. با این حال می خواهم
بیانیه در مورد چند چیز رایج، وب سایت
طعم عالی است، مقالات در واقع عالی است:
D. فرایند عالی، تشویق
پنجشنبه 18 آبان 1396 07:06 ب.ظ
hello there and thank you for your info – I have definitely picked up anything new from right here.
I did however expertise several technical issues using this website,
since I experienced to reload the site a lot of times previous to I could get it to load
correctly. I had been wondering if your web hosting is OK?
Not that I'm complaining, but sluggish loading instances times will often affect
your placement in google and can damage your high quality score if advertising and marketing with
Adwords. Anyway I am adding this RSS to my email and can look out for a lot more of your respective fascinating content.
Ensure that you update this again soon.
شنبه 13 آبان 1396 08:11 ب.ظ
با این حال، من عالی بود، من تعجب کردم اگر شما می توانید کمی بیشتر در مورد این موضوع بنویسید؟
من می توانم بسیار سپاسگزار باشم اگر بتوانید کمی بیشتر توضیح دهید.
کودوس!
شنبه 13 آبان 1396 07:45 ب.ظ
چطوری من فقط می خواهم به شما یک شگفت انگیز بزرگ برای
اطلاعات فوق العاده شما در این پست در اینجا هست

من به زودی به سایت شما میرسم
شنبه 13 آبان 1396 06:51 ب.ظ
سلام دوستان، چطور همه چیز و آنچه شما میخواهید
در مورد این مقاله می گویم، در نظر من واقعا قابل توجه است
به نفع من
دوشنبه 8 آبان 1396 07:32 ب.ظ
من قادر به پیدا کردن اطلاعات خوب از پست های وبلاگ شما بودم.
دوشنبه 8 آبان 1396 06:07 ق.ظ
من اغلب وبلاگ می کنم و واقعا از مطالب شما تشکر می کنم.
این مقاله واقعا علاقه من را به خود جلب کرده است. من می خواهم بروم
یک یادداشت از وب سایت خود و نگه داشتن اطلاعات جدید در مورد یک بار در هفته نگه دارید.

من هم به RSS خوراک شما مشترک هستم
دوشنبه 8 آبان 1396 05:44 ق.ظ
حالت شما از توصیف همه در این بند واقعا خوب است،
هر کس بدون مشکل می تواند درک کند، با تشکر
خیلی زیاد
یکشنبه 16 مهر 1396 07:18 ب.ظ
این طراحی شرور است! شما آشکارا می دانید که چگونه خواننده را سرگرم نگه دارید.
بین شوخ طبعی و فیلم های شما، من تقریبا نقل مکان کرد تا وبلاگ خودم را شروع کنم (خوب، تقریبا... هاها!) شگفت انگیز شغل.

من واقعا دوست داشتم آنچه را که شما باید بگویید، و بیشتر از آن، چگونه شما آن را ارائه.

بیش از حد سرد!
سه شنبه 28 شهریور 1396 05:20 ق.ظ
You actually make it seem so easy along with your presentation however I in finding this matter to be actually one thing that I believe
I might by no means understand. It kind of feels too complex and extremely
large for me. I'm looking ahead to your subsequent post,
I will try to get the dangle of it!
شنبه 18 شهریور 1396 01:53 ب.ظ
من حتی نمی دانم که راه را در اینجا متوقف کردم، اما فرض داشتم این نشریه مورد استفاده قرار گرفته است
خوب باش. من متوجه نمیشم که شما چطور هستید اما قطعا شما به یک وبلاگ نویس معروف می روید
آیا شما در حال حاضر نیستید به سلامتی!
شنبه 18 شهریور 1396 05:37 ق.ظ
This is a great tip especially to those fresh to the blogosphere.
Brief but very precise information… Thanks for sharing this one.
A must read post!
شنبه 18 شهریور 1396 03:48 ق.ظ
با تشکر از ارسال پست های شگفت انگیز! من در واقع
لذت بردن از خواندن آن، شما ممکن است یک نویسنده عالی است.

من مطمئن هستم که وبلاگ شما را نشانه گذاری میکنم و در آینده قابل پیش بینی هستم.
من می خواهم خود را تشویق کنم تا بزرگ شما را ادامه دهم
شغل، شب خوبی داشته باشید!
شنبه 18 شهریور 1396 01:33 ق.ظ
اوه خدای من! شخص داستان باور نکردنی! با تشکر از شما، با این حال من از طریق آن می روم
مشکل با RSS شما. من نمی دونم چرا من نمی توانم آن را امضا کنم.
آیا فرد دیگری مشکلی مشابه با RSS دارد؟ کسی که
می داند جواب می تواند به شما مهربان پاسخ دهد؟ با تشکر!!
جمعه 17 شهریور 1396 05:49 ب.ظ
آها، مکالمه دلپذیر آن با موضوع این مقاله
اینجا در این وبسایت، من این همه را خوانده ام، در این زمان
من هم در این مکان اظهار نظر می کنم.
جمعه 17 شهریور 1396 02:51 ق.ظ
برادر من پیشنهاد کرد که من احتمالا این وبلاگ را دوست دارم. او یک بار کاملا درست بود.
این ارسال واقعا روزم را ساخت. شما نمیتوانید تصور کنید که چقدر زیاد است
زمان برای این اطلاعات صرف شده بودم! با تشکر!
چهارشنبه 15 شهریور 1396 02:20 ق.ظ
It's fantastic that you are getting thoughts from this article
as well as from our dialogue made here.
دوشنبه 30 مرداد 1396 11:32 ق.ظ
These are truly wonderful ideas in about blogging. You
have touched some nice points here. Any way keep up wrinting.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30